تاریخ واقعی شکلات: قسمت 1

[ad_1]

برای غذایی که خیلی آشنا به نظر می رسد بسیاری از ما می دانیم که کمی جای تعجب در مورد ریشه ها و تاریخچه شکلات. من شمارش خودم را در این گروه تا همین اواخر وقتی که من برداشت یک کپی از یک کتاب با عنوان “تاریخ واقعی شکلات” با سوفی دی کو و Michael D. کو. منتشر شده در سال 1996 آن را در 268 صفحه با دقت تحقیق حقایق جذاب و “گمانه زنی” در مورد منشا و توسعه مواد غذایی تماس با ما شکلات است.

من تعجب می کنم که چگونه بسیاری از ما حتی تشخیص کاکائو غلاف اگر یکی اتفاق افتاده است به سقوط بر روی سر ما? البته چنین رویدادی بسیار بعید است مگر اینکه یک اتفاق می افتد به در تعداد بسیار کمی از مکان ها در مناطق خاصی از جهان است. کاکائو درخت به سادگی حاضر به رشد خارج از محدوده بسیار باریک از عرض های جغرافیایی و آب و هوا شرایط. یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت کشت درخت است که مطمئن شوید که حق حشرات در اطراف به گرده افشانی گل ها یک واقعیت است که نمی شناخته شده است که برخی از تلاش های اولیه ساخته شد به پیوند درختان.

به عنوان نویسنده ذکر است اگر شما نگه داشتن یک غلاف کاکائو در یک دست و یک تکه شکلات در هر صورت در دیگر شما هرگز گمان می برند که یکی از ساخته شده بود دیگر. در واقع نه دهم از آن سابقه طولانی شکلات بود مست خورده است. مصرف شکلات جامد توسط توده ها نسبتا اخیر توسعه است. پس چگونه شکلات را از جنگل های آمریکای مرکزی که در آن آن را به عنوان نوشیدنی برای دادگاه سلطنتی مایا در شبه جزیره یوکاتان به شربت خانه خود را در قالب یک هرشی ، به نظر می رسد مانند یک سفر طولانی نمی کند ؟ علاوه بر این به همین دلیل است که شکلات فکر یک محصول از سوئیس? چگونه سوئیس موفق به تسلط بر جهان شکلات? شما می توانید فکر می کنم بیشتر از دو محیط مختلف از جنگل های یوکاتان و رشته کوه های آلپ سوئیس?

داستان جذاب تر از شما می توانید تصور کنید و شامل کلمبوس فاتحان سقوط آزتک امپراتوری انقلاب فرانسه و انقلاب صنعتی و آخرین اما نه کم, میلتون Snavely هرشی.

زمانی که برای اولین بار معرفی به اروپا و شکلات تنها برای اشراف که بی وقفه مورد بحث آن را تغذیه ای و خواص دارویی. در واقع به دلیل تسلط کلیسای کاتولیک بحث طولانی برگزار شد که آیا یا نه شکلات بود و در واقع یک غذا و اینکه آیا به عنوان مثل خوردن این شکست روزه قوانین در محل در آن زمان است.

به طور کلی پذیرفته شده اولین جلسه بین اروپایی ها و لوبیا کاکائو در محل 1502 زمانی که کلمبوس لنگر کردن جزیره Guanaja شمال سرزمین اصلی هندوراس. این چهارمین سفر او متاسفانه درگذشت تا کنون که بدون مزه شکلات.

آنچه به دنبال این بود که فتح اسپانیا آمریکای مرکزی و احتمالی بازگشت از کاکائو به اروپا که در آن در واقع نه دریافت بررسی بیحوصلگی حرف زدن. اما داستان طولانی است و برای به دست آوردن تمام جزئیات را انتخاب کنید تا یک کپی از این کتاب است. این یک داستان فوق العاده بزرگ درس تاریخ و ممکن است شما را ترک با میل به نمونه نه فقط میله هرشی اما برخی دیگر بیشتر “عجیب و غریب” شکلات محصولات است که در دسترس هستند این روزها.

توجه داشته باشید: شما ممکن است آزادانه به انتشار مقاله فوق در هر راه شما می خواهید به عنوان طولانی به عنوان نام نویسنده و لینک های سمت چپ دست نخورده.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *