بوتاکس (BoTN) – پزشکی برکت خطر برای بشریت

[ad_1]

سم بوتولینوم یا بوتاکس یک مخدر اعصاب پروتئین تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم و دیگر باکتری کلستریدیوم. از آن مشتق شده نام آن از کلمه لاتین برای سوسیس, ‘botulus’. دلیل این است که باکتری کلستریدیوم یافت شد که باعث مسمومیت در افرادی که مصرف کرده بود ضعیف تهیه محصولات گوشت. بوتولیسم منتقل می شود در مواد غذایی کنسرو شده و به درستی گرم قبل یا پس از کنسرو.

علاوه بر این سم بوتولینوم (BoNT) طبقه بندی شده است در میان جهان کشنده ترین سلاح های بیولوژیکی عوامل مانند سیاه زخم طاعون و آبله. کشنده ترین سم شناخته شده به علم به عنوان کمی تا 4 کیلوگرم می تواند از بین بردن کل جمعیت انسانی جهان است.

آن است که نه کاملا متناقض است که این بسیار سمی پروتئین دارای کاربردهای درمانی. در حالی که عنکبوت در میان موفق ترین و فراوان سمی شکارچیان در چهره این سیاره spider-زهر پپتید جدا شده و برای بهره برداری خواص درمانی درد مزمن و اختلال در نعوظ, التهاب و اختلالات قلبی و عروقی. به طور مشابه سم بوتولینوم است مجموعهای از پزشکی با استفاده از هر دو خاموش و برچسب.

BoNT اعمال اثرات آن در پیشگیری استیل کولین وزیکول در پایانه های عصبی از اتصال به غشای سلولی که در آن از انتقال دهنده عصبی خواهد بود در غیر این صورت منتشر شد. هنگامی که به بافت های عضلانی در اثر کاهش فعالیت عضله. مقدار کافی آن می تواند باعث فلج.

احتمالا بهترین و شناخته شده استفاده از BoNT که این ضد کولینرژیک فعالیت را می توان دستکاری در لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک است. مقدار کمی از سم تزریق به عضلات صورت است که باعث چین و چروک به طور موقت فلج آنها و از این رو از بین بردن و یا حداقل کاهش داده است. این اثر همچنان ادامه دارد, برای از بین سه و چهار ماه اما گاهی تا شش زمانی که لازم است به تکرار درمان برای از نو خلق این اثر مفید. بسیار مهم است که افرادی که با توجه به دریافت این درمان به مطمئن شوید که پزشک لازم است مهارت و تجربه است. در ناامن دست روش می تواند به طرز وحشیانه ای اشتباه ترک بد بخت دریافت کننده ریخت برای چند هفته اگر نه ماه قبل از اثر می پوشد. سم بوتولینوم است که در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک سالن درمان به اضافی بدن و قدرت به مو. آن را به عنوان آسان برای استفاده به عنوان نرم کننده.

مشتریان آینده نگر نیز توصیه می شود با احتیاط از تقلبی یا “جعلی” بوتاکس است که گاهی اوقات می یابد راه خود را به بازار است. در سال 2006 یک خودخوانده ‘طبیعی’ و خود را شریک کسب و کار/همسر دریافت شش سال حکم زندان برای تهیه ویال جعلی BoNT به پزشکان در سراسر ایالات متحده است. در این دوره بیش از یک سال آنها ساخته شده 1.5 میلیون تومان.

در جریان اصلی پزشکی بوتاکس برای درمان اسپاسم های عضلانی و dystonias تضعیف عضلات درگیر است. Dystonias غیر قابل کنترل هستند غیر ارادی اسپاسم های عضلانی است که می تواند تحت تاثیر نیروی نقاط بدن به غیر طبیعی و گاهی اوقات دردناک موقعیت. شرایط را برای آن ماده مورد تایید FDA برای درمان شامل بیش از حد چشمک زدن (بلفارواسپاسم), squints (استرابیسم), cervical dystonia (یک بیماری دردناک از سر و گردن) و میگرن است.

بوتاکس نیز استفاده خارج از برچسب (من. E. بدون تایید FDA) برای برخی از انواع اطفال بی اختیاری شقاق واژینیسموس, نوروپاتي ديابتي و زخم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *