اثرات روانی ریزش مو

[ad_1]

به عنوان مو بسیار مهم است برای یک فرد جذابیت فیزیکی و تصویر بدن, ریزش مو در اغلب تحت تاثیر یک فرد اعتماد به نفس, عزت نفس و کیفیت کلی زندگی است.

مطالعات نشان داده اند که افراد با ‘عادی’ مقدار مو هستند به عنوان بیشتر دوست داشتنی موفق و مردانه; در حالی که افراد مبتلا به ریزش موی ارثی هستند به عنوان مسن تر و کمتر مطلوب است; با این حال آنها نیز دیده می شود به عنوان باهوش تر و پایدار و با وجدان. هیچ شواهدی وجود ندارد که از دست دادن مو باعث می شود کار تبعیض یا تعصب رای دهندگان (که نامزدهای سیاسی شده اند نشان داده می شود تبعیض توسط رای دهندگان).

میزان مردم چگونه با ریزش موی ارثی هستند تاثیر خود بیماری است که معمولا sex وابسته است. زنان بیشتر شرمنده پریشان مضطرب و نگران; کاهش اعتماد به نفس; و بیشتر مشکلات اجتماعی از مردان با ریزش مو و یا زنان با مقادیر طبیعی مو. زنان نیز بیشتر احساس ناراحت کننده در حضور دیگران. مطالعات مردان بیشتر متضاد. برخی گزارش های جزئی نگرانی های اجتماعی اما عادی اعتماد به نفس و روانی پروفیل; از سوی دیگر مطالعات دیگر به این نتیجه رسیدند که ریزش مو بسیار استرس زا برای مردان باعث کاهش احساس جذابیت و کارکرد اجتماعی; کاهش اعتماد به نفس و تصویر بدن و افزایش استرس است. این اثر روانی به نظر می رسد تحت تاثیر قرار توسط یک فرد سن میزان نازک شدن مو و وضعیت تاهل. مشکلات از دست دادن مو نیز شرح داده شده در هر دو جنس به عنوان نمادی برای به دست آوردن کمک برای دیگر زمینه ای روانی و یا مشکلات شخصی.

هر کس با ریزش مو نگران هستند. بسیاری از مردم هر دو مردان و زنان هرگز به دنبال درمان و یا مشاوره از یک متخصص و بنابراین به نظر نمی رسد بیش از حد نگران وضعیت خود را.

همانطور که می بینید برخی از مردم تا حد زیادی متاثر از ریزش مو, در حالی که دیگران واقعا به نظر نمی رسد به مراقبت از. اغلب به این بستگی دارد که فرد درگیر.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.